HAKKIMIZDA


Tarihçe

1992’ de kurulduğu ilk günden bu yana değişen ve gelişen hayatın her daim nabzını tutan KUTSAN İNŞAAT, her dönemin şartlarına ve tercihlerine uygun konut projeleri ile müşterilerinin memnuniyetini göz önünde bulundurarak bugünlere gelmiştir. Özellikle 2008 yılı itibari ile hem kent hem de kent çevresinde gelişmekte olan; yani, yerleşim birimlerini değerlendirmiş ve bu bölgelerde önemli projelere imza atmıştır.

 

KUTSAN İNŞAAT’ın “kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmak” misyonundan yola çıkarak yapılan her daim değişime ve gelişime açık, müşteri odaklı, yenilikçi projeleri zamanlamasına uygun şekilde sahiplerine teslim etmiştir. Çağımızda lüks, fonksiyonel ve güvenli konutların inşaasına imza atan KUTSAN İNŞAAT’ın bugün yapımı devam eden yaşam merkezleri ve geçmişte gerçekleştirilmiş birbirinden başarılı projeleri sayesinde Türkiye’nin en çok tercih edilen yaşam alanı, geliştirici şirketlerinden biri olma başarısını yakalamıştır. Bu başarıya istikrarlı bir şekilde devam eden kurumumuz şeffaflık ve modern kurumsal yönetim ilkesi doğrultusunda hazırlanan finansal bilgileri ile Önde gelen firmalar Türkiye listesinde cirosunu en çok arttıran firmalar sıralamasında yer almaktadır. Yine aynı veriler ile girilenÖnde gelen firmalar listesinde de en hızlı yükselen firmalardan biri olan KUTSAN İNŞAAT, Önde gelen firmalar tarafından düzenlik olarak yapılan Marka Birliği Araştırması’nın sonuçlarına göre bakıldığında marka bilinirliği ve cazibesinde akla gelen ilk markalardan biridir.

 

KUTSAN İNŞAAT A.Ş. bugün, köklü geçmişinden aldığı güç ile odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak yeni projeler üretmeye ve özgün başarı hikayeleri yazmaya devam edecektir.


İlke ve Değerlerimiz

İNSAN
Kutsan İnşaat’ın bütün şantiyelerinde iş güvenliği risk değerlendirmeleri iş güvenliği uzmanlarınca düzenli olarak yapılmaktadır. Güvenlik ekipmanının kullanımı ve iş sağlığı ile güvenliği konularında uygulanan etkin önlemlerle Kutsan İnşaat, uluslararası seviyede bir çalışma ortamı kalitesine sahiptir. Modern yönetim anlayışının bir parçası olarak yürüttüğü işlerin tümünde doğabilecek sorunlara önceden tedbir alma prensibini benimsemiş olan Kutsan İnşaat, idari, çevre ve iş güvenliğinin yanı sıra mali ve teknik konuları da kapsayan risk değerlendirme ve eylem planlarını sürekli devrede tutar.

SOSYAL SORUMLULUK
Kutsan İnşaat içinde bulunduğu topluma karşı sorumluluğunun bilinciyle hareket etmektedir. “Mutluluğun anahtarı olma” hedefiyle, topluma yararlı olacak ve toplumsal sorunlara çözüm üretebilecek sosyal sorumluluk projelerini yürütmektedir. Sosyal sorumluluk projelerinin geçici faydalar yerine geleceğe yönelik ve süreklilik arz eden faydalar sağlaması, Kutsan İnşaat’ın öncelikli hedeflerindendir.
İş ortakları ve müşteri ilişkileri çalışanlarını, iş ortaklarını ve müşterilerini “daha yaşanabilir bir dünya” vizyonunda buluşturan Kutsan İnşaat, güven veren bir dostluğun ismi haline gelmiştir. Kutsan İnşaat, projelendirme aşamasından satışa ve satış sonrasına kadar müşterilerine taahhüt ettiği tüm kalite ve zamanlama standartlarını sunmayı ilke edinmiştir.

REKABET POLİTİKASI
Serbest piyasa kuralları ve küresel ticaret standartları doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Kutsan İnşaat, rekabetin ülkelerin ekonomilerini ve sektörlerini ileriye taşıyan, geliştirici bir itici güç olduğunun bilincindedir. Kutsan İnşaat, sürdürülebilirlik ilkeleri temelinde yenilikçiliğe, araştırma ve geliştirmeye, ileri teknolojiye dayalı rekabetçi bir organizasyon olmayı temel önceliği olarak benimsemiştir.